SÁGVÁRIS DÍJESŐ

Nagyszerű eredmények a Festival d’Italiano országos olasz nyelvi versenyen

Idén 45. alkalommal rendezték meg az ország legnagyobb hagyományú és a legtöbb olaszul tanuló diákját megmozgató nyelvi versenyét. A Festival d’Italiano kétnapos rendezvényének, ahol 60 középiskolából mintegy 600 diák versenyzett, ezúttal a budapesti II. Rákóczi Ferenc Technikum adott otthont 2023. 03. 31 és 04. 01 között. „Olaszosnak lenni, az olasz kultúra vonzásába kerülni olyan, mint egy különleges klubhoz tartozni” – mondta az ünnepélyes megnyitón Salusinszky András, a STUDIO ITALIA Olasz Nyelvi és Idegenforgalmi Központ igazgatója. Ennek a klubnak a tagjai gimnáziumunk tanulói is, akik mind az írásbeli, mind pedig a szóbeli kategóriákban kiválóan szerepeltek, és nem kevesebb mint 14 (!) díjjal térhettek haza.

DÍJAZOTTJAINK KATEGÓRIÁK SZERINT:

Élőbeszéd:
Bodicsi Barna (11. G) – 1. hely
Kálmán Virág (11. D) – dicséret
Versmondás:
Rostás Sára (9. D) – 2. hely
Lóki Zita (9. G) – 3. hely
Ki tud többet Olaszországról? műveltségi vetélkedő:
Tóth Anna (11. F) – 2. hely. (Nyereménye a Studio Italia 36 órás nyelvtanfolyama Budapesten vagy 1 alkalmas (4 fő) részvételi lehetőség a Studio Italia olasz főzőiskola egyik főzőtanfolyamán.)
Műfordítás:
Haladi Bence (11. G) – 3. hely (a Debreceni Egyetem műfordítói pályázata)
Haladi Bence (11. G) – 3. hely (az ELTE Olasz Nyelv és Irodalom Tanszékének versfordítói pályázata)
Kálmán Virág (11. D) – 3. hely (a Pécsi Tudományegyetem műfordítói pályázata)
Vitaszek Dóra (10. F) – 3. hely (a Szegedi Tudományegyetem műfordítói pályázata)
Papdi Kíra (11. G) – dicséret (a Pázmány Péter Katolikus Egyetem Olasz Tanszékének műfordítói pályázata)
SZTE tudományos poszter:
Pap Dorina (9. G) – 2. hely
Olasz nyelvű híradó (videofelvétel):
Bartos Bence, Bodicsi Barna, Zsebeházy Ádám (11. G) – 3. hely

Felkészítő tanár: Veres Ágnes
Komolyzenei kategóriák:
egyéni ének:
Fejéregyházi Csenge (9. F) – arany minősítés
csoportos ének: Hornok Csilla (9. G), Kiss Abigél (9. G), Bárány Anna (9. D), Fejéregyházi Csenge (9. F), Fülöp Anna (9. D), Lőrincz Lívia (9. C), Ludányi Sára (9. D), Perecz Dóra (9. A), Sebők Zalán (9. D), Tombácz Sára (9. D), Nózsi Ivett (11. G), Molnár Dorka (11. G) – ezüst minősítés

Felkészítő tanár: Fehér Márta

Díjazottjainknak és felkészítő tanáraiknak gratulálunk!