Vendégünk volt Kanada magyarországi nagykövete

Caroline Charette, Kanada magyarországi nagykövete rendhagyó tanórája iskolánkban

Márciusban, a frankofón nyelvtanulás hónapjához kapcsolódóan látogatott el Nagykövet Asszony gimnáziumunkba. Az eseménysorozat célja a frankofón kultúra népszerűsítése és megismertetése a gyerekekkel
Az előadás és az azt követő beszélgetés francia nyelven zajlott a részvevő diákokkal és tanáraikkal. Szóba került a kanadai nép összetétele, sokfélesége és a beszélt nyelvek, érintőlegesen a gazdasági bevándorlás, ami jelenleg is tart. Beszélt arról, hogy Kanada jellegzetessége a sokféleség elfogadása és, hogy ők magukra is bevándorlókként tekintenek. A diákok kérdéseire válaszolva megtudhattuk, miből áll egy átlagos munkanapja és, hogy hogyan lesz valakiből nagykövet.
Caroline Charette a középiskolásoknak tartott előadása után beszélgetett a francia nyelvet oktató pedagógusokkal és az intézmény vezetőivel.