Köszöntjük az iskola weboldalán!

Featured

szgy300

Az iskola neve: SZTE Gyakorló Gimnázium és Általános Iskola
Az iskola címe: 6722 Szeged Szentháromság u. 2.
Gimnáziumi titkárság: +3662-544-350
Általános iskolai titkárság: +3662-544-348
Tanári szoba (gimnáziumi épület): +3662-544-343
Tanári szoba (általános iskolai épület): +3662-343-384
Menza: +3662-546-376
OM azonosító:  029742
Email: iskola@gyakg.u-szeged.hu

Ebéd Pótbefizetés szeptember hónapra

Pótbefizetés szeptember hónapra június 12-én lesz. Most csak az általános
iskolában és az Ortutay kollégiumban étkezők tudnak fizetni.

Befizetni reggel 7:30-9:30 között és délután 14:00-16:00 között lehetséges az
általános iskola titkárságán. A Diáktanyán étkezők majd augusztus végén tudnak fizetni, a pontos időpont később lesz elérhető.

Kiemelkedő sporteredményeink

Vívó Diákolimpia Országos Döntő   2019.
Férfi tőr csapat  1. hely
SZTE Gyakorló Gimnázium és Általános Iskola
Mikecz Péter Attila   4.b
Nagy Huba  6.c
Zsögön Andor Kolos  5.b
Zsögön Zétény Lehel  3.b

Országos Diákolimpia 2019 Férfi tőr egyéni B kategória III. korcsoport
2. helyezett Nagy Huba  6.c
9. helyezett   Zsögön Andor Kolos   5.b

MOL Suliváltó
Alsó tagozat (2008-2009-ben születettek)
1. hely:  Bernát Hanna    5.b
Darvasi Kornél   4.b
Nyers Ádám   5.c

Mezei Futóbajnokság   II. korcsoport fiú csapat
városi 1. hely
megyei  2.hely
országos  10. hely
Csanády András  4.b
Darvasi Kornél  4.b
Mikecz Péter Attila  4.b
Nyers Ádám  5.c
Seres Sámuel  4.b

Mezei Futóbajnokság  fiú II. korcsoport egyéni
Darvasi Kornél  4.b
városi 1. hely
megyei 1. hely
országos 14. hely

Nyers Ádám  5.c
városi 4. hely
megyei  2. hely
országos  27. hely

Mezei Futóbajnokság   II. korcsoport leány csapat
városi  1. hely
megyei  1. hely
országos  26. hely
Bernát Hanna   5.b
Buchholz Bora Gizella  4.a
Császár Villő  4.b
Pavlovits Júlia Anna 4.b
Vízhúzó Fédra Ajsa  4.b

Úszó Diákolimpia  4*50 m-es gyorsváltó leány  II. korcsoport
városi  1. hely
megyei  2. hely
Bernát Hanna  5.b
Császár Villő  4.b
Hári-Kovács Lilla  4.a
Pavlovits Júlia   4.b

Úszó Diákolimpia  50 m hát fiú  I. korcsoport
Szabó Marcell  2.b
városi  1. hely
Tárkány Zénó  2.b
városi  2. hely

Úszó Diákolimpia  50 m gyors fiú  I. korcsoport
Szabó Marcell  2.b
városi  2. hely

Úszó Diákolimpia  50 m gyors leány  I. korcsoport
Krémer Nóra  2.b
városi  3. hely

Úszó Diákolimpia  50 m hát leány  II. korcsoport
Bernát Hanna  5.b
városi   2. hely
megyei 2. hely
országos  10.. hely

Úszó Diákolimpia  50 m gyors leány  II. korcsoport
Bernát Hanna   5.b
városi  2. hely
megyei  3. hely

Labdarúgás Diákolimpia  II. korcsoport
városi 1. hely
Csanády András   4.b
Havass Zsombor  4.b
Hoffman Márton   4.b
Karcsú József  5.c
Mikecz Péter  4.b
Nyers Ádám   5.c
Pokorny Péter  4.b
Seres Sámuel  4.b
Varga Szabolcs  3.a
Varga Tamás   3.a
Edző: Mészáros Csaba
Felkészítő. Kazi Zsuzsa

megyei 2. hely
Csanády András   4.b
Hackler András   3.a
Karcsú József  5.c
Mikecz Péter  4.b
Nyers Ádám   5.c
Pokorny Péter  4.b
Rácz Rajmund   3.a
Seres Sámuel  4.b
Varga Szabolcs  3.a
Varga Tamás   3.a
Edző: Dr Hackler László
Felkészítő. Kazi Zsuzsa

megyei foci MOL Suliváltó Városi foci

Újabb franciás sikerek!

2019. Április 11-én az Országos Francia Nyelvű Szavalóversenyen diákjaink a következő eredményt érték el.:

5-6. évfolyam

okl2helyBS
2. hely: Becsy Sarolta 5.c. (Felkészítő tanára: Csizmás Zsuzsanna)

okl3helySA
3. hely: Selmeci Anna 5.c. (Felkészítő tanára: Csizmás Zsuzsanna)

okl3ML
3. hely: Mácsai Lilla 6.a. (Felkészítő tanára: Judt Mónika)

7-8. évfolyam

okl1helyMAR
1. hely: Molnár Anna Réka 7.c. (Felkészítő tanára: Judt Mónika)

okl4helyTB
4. hely: Tóth Babett 8.c. (Felkészítő tanára: Judt Mónika)

Plusz két díjazottunk…

oklASZ oklFM

Diákolimpia

Mezei futóbajnokság 2019.Gödöllő.

Országos Diákolimpia 1. hely, VI. korcsoport.

A csapat tagjai: Ruzsa Kata, Hunyadi Anna 12.A., Balogh Panna 10.E., Cseh Bianka, Farkas Lili 12.D

dig

dig

Francia versenyeredmények és események

A budapesti  Francia Intézet által rendezett “Dans ta bulle” francia nyelvű országos rajzversenyen Kajtár Lujza Nóra első helyezett lett, Váraljai Zsuzsanna pedig a zsűri külön díját kapta (3.a, rajztanáruk: Kazi Zsuzsanna franciatanáruk: Kelecsényi Rita).

IMG_0445 IMG_0447

Mácsai Lilla (6. a osztályos tanuló) és Ruzsa Bence (8. c osztályos tanuló) az Országos Francia Nyelvi Tanulmányi Versenyen as döntőbe kerülve 10. helyezést ért el.

Felkészítő tanáruk: Judt Mónika

oklevelfr3 oklevelfr4

oklevelfr1oklevelfr2

Felkészítő tanár: Csizmás Zsuzsanna

Az Aszódon megrendezett francia nyelvű országos karaoké verseny

Szóló kategóriájában második helyezést ért el
Kálmán Janka (7.c), franciatanára Judt Mónika.
Első helyezést ért el duó kategóriában Paszternák Dóra és Sebesvári Eszter 9.f-es tanulók, akik önállóan készültek föl a versenyre.
Szintén duó kategóriában Sümeghy Laura és Püspök Ádám hatodik lett
(felkészítő tanárok: Molnár-Palusek Emese, Hatala Annamária, Balog Tamás és Kelecsényi Rita).
Kísérő tanárok:
Clémence Rioual és Kelecsényi Rita

*************************************************************************************************Vízkereszt, avagy a három királyok ünnepe

Januárban iskolánk franciás elsőseivel és másodikosaival interaktív kétnyelvű mesejátékkal és galette des rois kóstolással emlékeztünk meg az alkalomról.

 francia1 Francia2