International EPAS Together event

Iskolánk tanulói: Mancinelli Rebecca (10.c), Báló Dávid (10.a), Bartos Bence (10.g), Zsebeházy Ádám (10.g) a tanév során sikerrel indultak a 4 for Europe, Márkaland és a Hungarian World Schools Debating Championship versenyeken. Eredményes szereplésük jutalmaként részt vehetnek a Zágrábban, 2022. 05. 19-20. között rendezett International EPAS Together event nevű nemzetközi ifjúsági találkozón.

Felkészítő tanáraik: Árpádfalvi Dóra, Dr. Tóthné Nagyistók Katalin

Gratulálunk a szép eredményekhez!

Matematika OKTV eredmények

Somogyi Dalma (12A) matematika III. kategóriában az OKTV-n 31. helyezést ért el.

Felkészítő tanáraik: Sörös Katalin, Matos Zoltán

Gratulálunk a szép eredményhez!

Szilárd Leó Fizikaverseny

A XXV. Országos Szilárd Leó Fizikaversenyen döntőjében, az összesen 9 vidéki versenyzőből négyen iskolánk diákjaként vettek részt és értek el kiváló eredményeket:

Gulyás Kristóf (10. A – spec fiz) – 2. hely

Nagy Gergő (10. A – spec mat) – 7. hely

Perényi Barnabás (12. A spec fiz) – 15. hely

Kozák Gergely (12. A spec fiz) – 19. hely

Felkészítő tanáruk: Nagy Tibor

Gratulálunk a kiváló eredményhez!

Informatika OKTV eredmények

Informatika I. kategóriában az Országos Középiskolai Tanulmányi Versenyen Domokos Ádám 11. I osztályos tanuló 16., míg Gyuris Martin 12. I osztályos tanuló 31. helyezést ért el.

Felkészítő tanáraik: Bíró Zsolt, Fodor Zsolt, Rozgonyi-Borus Ferenc

Gratulálunk a szép eredményhez!

Jakucs László Nemzetközi Középiskolai Földrajzverseny

A XI. Jakucs László Nemzetközi Középiskolai Földrajzverseny többfordulós megmérettetésén 5 ország 163 csapata közül iskolánkból:

a Bebekler csapata: Báló Dávid (10. A) és Szögi Balázs (12. G) 9. helyezést,

a Bauxitfőzelék csapata: Zsebeházi Ádám (10. G) és Martonosi Nimród (10. G) 22. helyezést,

az Easing Team  csapata: Géczi Dániel (9. A) és Tanács Botond (9. A) 29. helyezést,

és a Térképhajtogatók csapata: Bohr Anna (10. G) és Maillard Camille (10. G) 32. helyezést értek el.

Felkészítő tanáruk: Izing Máté

Gratulálunk a szép eredményekhez!

Krúdy Fordítóverseny

Kiss Sára 10. F osztályos tanulónk első helyezést ért el a Krúdy Városi Fordítóversenyen francia nyelvből 1. helyezést ért el.

Felkészítő tanára: Pignitzky Beáta

Gratulálunk a szép eredményhez!

Nyelvi OKTV eredmények

Agócs Evelin 11.A osztályos tanulónk német nyelv II. kategóriában az Országos Középiskolai Tanulmányi Versenyen 6. helyezést ért el.

Felkészítő tanára: Dr. Gárgyán Gabriella

Almási Szonja 11.F osztályos tanulónk olasz nyelv I. kategóriában 10. helyezést ért el.

Felkészítő tanára: Veres Ágnes

Almási Szonja 11.F osztályos tanulónk francia nyelv II. kategóriában 3. és Győrfi Lili 12. F osztályos tanulónk 22. helyezést ért el.

Felkészítő tanáraik: Filó Réka, Csizmás Zsuzsanna, Pignitzky Beáta, Kéwin Chauveau.

Gratulálunk a szép eredményekhez!

Siker a diákolimpián

Somogyi Dalma 12. A osztályos diákunk a EGMO 2022-es versenyen (Lányok Európai Matematikai Olimpiája (EGMO – European Girls’ Mathematical Olympiad), melyen 57 ország 206 tanulója képviseltette magát, hazánk és iskolánk büszkeségeként ezüstéremmel jöhetett haza.

Felkészítő tanárai: Sörös Katalin és Dr. Matos Zoltán

Gratulálunk Dalmának és felkészítő tanárainak a nagyszerű eredményhez!

Gimnáziumunk tanulója nyerte az Implom József Középiskolai Helyesírási Verseny Kárpát-medencei döntőjét

A 35. alkalommal megrendezett Implom József Középiskolai Helyesírási Verseny Kárpát-medencei döntőjébe jutott, összesen 119 versenyző közül Farkas Dorka Hanna 9.D osztályos tanulónk érte el az abszolút (minden kategóriában) legjobb teljesítményt, így megnyerte a rangos versenyt.

implom22

Felkészítő tanárai: Dr. Iván Éva és Hornok András

Gratulálunk a gyönyörű eredményhez!