Francia versenyeredmények és események

A budapesti  Francia Intézet által rendezett “Dans ta bulle” francia nyelvű országos rajzversenyen Kajtár Lujza Nóra első helyezett lett, Váraljai Zsuzsanna pedig a zsűri külön díját kapta (3.a, rajztanáruk: Kazi Zsuzsanna franciatanáruk: Kelecsényi Rita).

IMG_0445 IMG_0447

Mácsai Lilla (6. a osztályos tanuló) és Ruzsa Bence (8. c osztályos tanuló) az Országos Francia Nyelvi Tanulmányi Versenyen as döntőbe kerülve 10. helyezést ért el.

Felkészítő tanáruk: Judt Mónika

oklevelfr3 oklevelfr4

oklevelfr1oklevelfr2

Felkészítő tanár: Csizmás Zsuzsanna

Az Aszódon megrendezett francia nyelvű országos karaoké verseny

Szóló kategóriájában második helyezést ért el
Kálmán Janka (7.c), franciatanára Judt Mónika.
Első helyezést ért el duó kategóriában Paszternák Dóra és Sebesvári Eszter 9.f-es tanulók, akik önállóan készültek föl a versenyre.
Szintén duó kategóriában Sümeghy Laura és Püspök Ádám hatodik lett
(felkészítő tanárok: Molnár-Palusek Emese, Hatala Annamária, Balog Tamás és Kelecsényi Rita).
Kísérő tanárok:
Clémence Rioual és Kelecsényi Rita

*************************************************************************************************Vízkereszt, avagy a három királyok ünnepe

Januárban iskolánk franciás elsőseivel és másodikosaival interaktív kétnyelvű mesejátékkal és galette des rois kóstolással emlékeztünk meg az alkalomról.

francia1 Francia2