XXXIII. Öveges József Kárpát-medencei Fizikaverseny eredménye

received_1484327322099698

Halmosi Dávid beszámolója a versenyről:

Ebben a tanévben 3 tanuló képviselte iskolánkat az Öveges József Országos Fizikaverseny döntőjében: Hajdu Eszter, Paragi Zsombor és Halmosi Dávid. A Győrben megrendezett forduló május 19-21-ig tartott.

A program során városnézésen vettünk részt, ellátogattunk a Mobilis interaktív kiállítási központba, ahol különféle érdekes kísérletekből álló előadásokban volt részünk.

A verseny 5 órán át tartott, amikor is 5 különböző területen mértük össze tudásunkat: kísérletelemzés, mérőkísérlet, számításos feladatok, tesztfeladatok, fizikatörténet

Az eredményhirdetés Győr városházájának dísztermében zajlott. A versenyen az alábbi eredmények születtek:

Halmosi Dávid (8/A)

• II. DÍJ
  • számításos 2. feladat megoldásáért különdíj
  • legeredményesebb Csongrád-Csanád vármegyei versenyző

Hajdu Eszter (8/C)

• Kísérletelemző feladat megoldásáért különdíj

Köszönjük szépen felkészítő tanárunk, Kormányosné Horváth Ivett tanárnő munkáját!