Parlamenterek

IMG_20221202_102702Iskolánk 30 tanulója vett részt december 2-án a Parlamentben szervezett Van beleszólásod! Parlamenti Ifjúsági Napon. Zöldítsük otthonunk címmel egy iskolai projettervet készítettek el 11. és 12. osztályos diákjaink. Ezen pályázati munkák alapján hívtak meg 10 iskolát a rendezvényre, amelynek célja, hogy a fiatalok megtanuljanak beleszólni a róluk szóló döntésekbe, a jövőben pedig aktívan részt vegyenek az őket érintő közösségi ügyek megoldásában, valamint megismerjék a törvényhozás helyszínét, az Országházat. A diákok a nap során hazai és európai uniós parlamenti képviselőkkel beszélgettek, csapatot alkotva gondolkodhattak közösen egy műhelyfoglalkozás keretében, bejárták az Országházat, és megismerkedtek az EU ifjúsági lehetőségeivel, az Erasmus+ programmal és az Európai Szolidaritási Testülettel. A program fókuszában idén az ifjúság európai éve állt.

Projektet koordináló tanár: Dr. Tóthné Nagyistók Katalin