E-hulladék hasznosítás, versenyfelhívás

Az iskolában folyó elektronikus hulladékgyűjtés kapcsán a következő versenyfelhívást tesszük az iskola tanulóiból álló 3-5 fős csapatok számára.

A hulladékgyűjtésben található eszközök, tárgyak segítségével a következő feladatok megvalósítása:

1. Modell készítése: Mechanikai hatás segítségével elektromos áram előállítása, annak tárolása mobil akkumulátorok, vagy kondenzátorok segítségével, az áram hasznosítása LED izzók felhasználásával. A feladat része dokumentáció készítése is.
  2.  Modell készítése: Mechanikai hatás segítségével elektromos áram előállítása, és tárolása gravitációs helyzeti energia formájában. A feladat része dokumentáció készítése is.
  3.  Művészeti alkotás, kompozíció a tárgyak felhasználásával.

Fődíj: A legjobb három csapat nyári táborozáson vehet részt.

Az eszközök kiválasztása minden nap délután 14 órától tehető meg a porta alatti gyűjtőhelyen előzetes egyeztetés után.

További információk: biro_zs@gyakg.u-szeged.hu, vagy az informatika szertárban

Határidő: 2017.június 15.