Előkészítő foglalkozásaink a 2023/2024-es tanévben

Felvételi előkészítő foglalkozások hatodik (hetedik) és nyolcadik osztályosok számára

Történelem

A sikeres beiskolázás érdekében iskolánk történelem előkészítő foglalkozásokat hirdet. Célunk a történelem – angol nyelvi képzésre jelentkezők támogatása a szóbeli felvételire való felkészülésben történelem tárgyból. A foglalkozások 12 alkalommal, hétfői napokon 15 órakor kezdődnek, hosszuk a témától függően 50-60 perc.
Az első foglalkozás és egyben a jelentkezés időpontja: 2023. október 2. (15 óra), helyszíne a gimnázium 218-as tanterme.
Az előkészítő foglalkozások ingyenesek. Minden érdeklődőt szeretettel várunk, azaz nincs létszámkorlát.

Fizika

A 8. évfolyamos tanulók részére a fizika speciális osztályba és az (MTM) informatika orientált tantervű csoportba készülők számára az előkészítő foglalkozások – időpontja: minden kedden 15-16 óráig a gimnázium 301. teremben, az első alkalom: szeptember 12. 15:00-kor lesz. Létszámkorlát nincs az előzetes jelentkezés a toth.karoly.02@szte.hu címen.

8. osztályosok számára
Elsősorban a matematika, fizika és informatika osztályokba jelentkező 8. osztályos diákok számára, de mindenkinek, aki a matematikát és a gondolkodtató logikai feladatokat kedveli az SZTE Gyakorló Gimnázium és Általános Iskola matematika munkaközössége felvételi elkészítő foglalkozásokat tart szeptember 14-től kezdődően az alábbi időpontokban:

• szeptember 14.
  • szeptember 21.
  • szeptember 28.
  • október 5.
  • október 12.
  • október 19.
  • november 9.
  • november 16.
  • november 23.
  • november 30.
  • december 7.
  • december 14.
  • január 11.
  • január 18.

A helyszín: a gimnázium (SZTE Gyakorló Gimnázium és Általános Iskola gimnáziumi épülete Szeged, Szentháromság utca 2.)
Az első foglalkozás szeptember 14-én (csütörtökön) 14:30-kor lesz a 214-es teremben

Matematika szakkör 7. osztályosok számára

A matematika és problémamegoldás iránt fogékony 7. osztályos diákok számára az SZTE Gyakorló Gimnázium és Általános Iskola matematika tanárai szeptember 14-től kezdődően csütörtökönként szakköri foglalkozásokat tartanak. A helyszín: a gimnáziumi épületének 112-es terme A részvétel ingyenes, előzetes regisztrációt vagy jelentkezést nem igényel!
Az első alkalom szeptember 14. (csütörtök) 14:30-kor, a gimnázium 112-es terme.

Digitális kultúra
(MTM – műszaki informatika – osztályba készülők számára)

A műszaki ismeretek, természettudomány, matematika és informatika iránt érdeklődő diákok számára szervezünk előkészítő foglalkozásokat hetedik és nyolcadik osztályos diákok számára. A foglalkozásokat péntekenként 14:30 – 15:30 között tartjuk. Az első foglalkozás szeptember 15-én pénteken lesz 14:30 kezdettel. Helyszín a gimnázium informatika terme. Előzetes jelentkezés nincs, aki nem tud eljönni az első foglalkozásra, akkor a  biro.zsolt@szte.hu címre küldhet részvételi szándékáról üzenetet.

Magyar nyelv és irodalom

A sikeres beiskolázás érdekében iskolánk magyar nyelv és irodalomból előkészítő foglalkozásokat hirdet. Célunk a magyar – angol orientációjú osztályba jelentkezők támogatása a szóbeli felvételire való felkészülésben magyar nyelv és irodalom tárgyból. A foglalkozások heti egy alkalommal, keddi napokon 15.30 órakor kezdődnek, hosszuk a témától függően 45-70 perc.
Az első foglalkozás és egyben a jelentkezés időpontja: 2023. szeptember 26. kedd (15.30 óra), helyszíne a gimnázium 403-as tanterme. Az előkészítő utolsó napja: 2024. február 20. kedd (Tanítási szünetekben nem tartunk előkészítőt.)
Az előkészítő foglalkozások ingyenesek. Minden érdeklődőt szeretettel várunk, létszámkorlát nincs.

Biológia

Az emelt szintű biológia tantervű osztályba készülők számára az előkészítő foglalkozások a következő időpontokban lesznek megtartva:
November 09., 16., 23., 30. (csütörtöki napokon)
A foglalkozások a gimnázium 114-es termében 15:00-tól lesznek.
Várunk minden érdeklődőt, előzetes jelentkezés nem szükséges, létszámkorlát nincs.

Angol nyelv a hat évfolyamos osztályba jelentkezők számára

A sikeres felvételi érdekében előkészítő foglalkozásokat hirdetünk a hat évfolyamos gimnáziumi képzésünk iránt érdeklődő tanulóknak. A foglalkozások két csoportban indulnak, keddi és csütörtöki napokon
A keddi csoport első foglalkozásának időpontja: október 3, 15:00-tól a gimnáziumi 201-es terem.
A csütörtöki csoport első foglalkozásának időpontja: október 5. 14:30 a gimnáziumi 201-es terem.
A foglalkozásokon való részvétel előfeltétele a következő oldalon történő regisztráció: https://forms.gle/Hg2YCAfyFCxc5rMy8

Keddi alkalmak (15:00-tól)

• október 3.