vissza | nyomtatás

Döntősök
OKTV országos fordulón elért sikereink

 

Filozófia

  • 18. Kiss Dániel 12. C   tanára: dr Farkas Zoltán

Fizika II. kategória:

  • 4. Laczkó Zoltán 12. a                 tanára: Győri István
  • 21. Bozóki Tamás 12. a                 tanára: Győri István

Francia nyelv I. kategória:

  • 5. Borbás Johanna 12. d              tanára: Pignitzky Beáta
  • 14. Horóczi Flóra 12. a                 tanára: Kelecsényi Rita
  • 17. Szepes Borbála 12. b              tanára: Kiss Dezső Péter, Pignitzky Beáta 

Olasz nyelv

  • 14. Réti Franciska 11. f                 tanára: Szajbélyné Hegedűs Gizella

Orosz nyelv:

  • 3. Dobi Tamás 12. a                    tanára: Szöginé Csiszár Ilona

Papp Petra Anna 12. F osztályos tanulónk a Kőszegen 2012. május 11-12-én megrendezett irodalomtudományi Ottlik-konferenciához kapcsolódó országos irodalmi pályázaton bronz minősítést szerzett. 

Bod Péter Országos Könyvtárhasználati Verseny

Eordegh Hanga 9.B osztályos tanulónk a verseny országos szóbeli döntőjén 5. helyezést ért el.  Felkészítő tanára Tóthné Nagyistók Katalin.

Csongrád Megyei Könyvtárhasználati Verseny

1. helyezett csapat: Kristó Noémi, Illés Fruzsina, Kicska Balázs (10.C)

2. helyezett csapat: Kelemen Blanka, Szántó Kata, Tóth Márk

Felkészítő tanáruk Tóthné Nagyistók Katalin.

Mikola Sándor Országos Középiskolai Tehetségkutató Fizikaverseny

A döntöbe jutott Nagy Gergely 9.A osztályos tanulónk, felkészítő tanára Csiszár Imre.

Nemes Tihamér Verseny 

A 9-10. évfolyam számára rendezett országos versenyen az alábbi eredményeket érték el tanulóink:

  • 2 . helyezett Somogyvári Kristóf 10. A
  • 31. helyezett Makk László 10.A
  • 45. helyezett Qian Lívia 9.A

ECL Országos Angol Nyelvi Verseny 

Kurusa Levente 9.A osztályos tanulónk 10. lett a B2 kategóriában, Curley Géza 11.A osztályos tanulónk C1, Qian Lívia 9.A osztályos tanulónk 11-20. helyezzett lett (nem hidettek részletesebb eredményt náluk)

Frankofón Országos Tollbamondás 

3. kategória:

  • 4. helyezett Borbás Johanna 12. D
  • 6. helyezett Szepes Borbála 12. B
  • 8. helyezett Szántó Flóra 12. D

5. kategória (senior 2 = tanár):

  • 4. helyezett Pignitzky Beáta

"Dix mots en toute latitude" 

Képregény kategóriában Elek Dóra 11.B osztályos tanuló 2. helyezést ért el. Segítői Emilie Soufflet és Kelecsényi Rita tanárnők.

Savaria Országos Történelmi Tantárgyi Verseny

Döntőbe jutott Mayer Balázs 9.A, felkészítője Mészáros Tibor

OKTV II. fordulóba továbbjutott tanulóink

Angol nyelv I. kategória

  • Szepes Borbála           12. b   tanára: Weisz György

Biológia II. kategória           

  • Szántó Flóra               12. d.   tanára: Ságiné Széll Andrea

Fizika II. kategória

  • Bozóki Tamás             12. a  tanára: Győri István                          
  • Laczkó Zoltán Balázs            12. a   tanára: Győri István         

Francia nyelv I. kategória    

  • Borbás Johanna        12. d  tanára: Pignitzky Beáta
  • Horóczi Flóra              12. a   tanára: Kelecsényi Rita
  • Schulcz Rebeka          12. b  tanára: Kiss Dezső Péter
  • Szepes Borbála           12. b  tanára: Pignitzky Beáta, Kiss Dezső  Péter

Francia nyelv II. kategória

  • Letenivics Ivett          12. f   tanára: Kiss Dezső Péter
  • Réti Franciska            11. f   tanára: Katona Ágnes

Informatika I. kategória

  • Ács Péter                    12. f   tanára: Fodor Zsolt
  • Csizmeg Tamás          12. f   tanára: Fodor Zsolt

Magyar Irodalom    

  • Papp Petra                  12. f   tanára: Kúti Gergő

Matematika II. kategória     

  • Laczkó Zoltán Balázs    12. a   tanára: Konfárné Nagy Klára

Olasz nyelv I. kategória   

  • Réti Franciska            11. f   tanára: Szajbélyné Hegedűs Gizella

Orosz nyelv 

  •  Dobi Tamás                12. a   tanára: Szöginé Csiszár Ilona

Történelem

  •  Horóczi Flóra             12. a   tanára: Mészáros Tibor
  • Varga Réka Evelin     12. c   tanára: Farkas Judit

Versenyeredmények  2011/2012-ben

"Túléljük a jövőnket?!"

Somogyi-könyvtár környezetvédelmi pályázatán fotó kategóriában I. helyezett lett Szolga Valentina

"Olvass!-Képzeld el!"

A városi képzőművészeti pályázaton a következő eredmények születtek:

  • Kincses Flóra 12/D II. helyezett lett
  • Técsi Zita 12/A III. helyezett lett
  • Elek Dóra 11/B különdíjat kapott.

Kortárs zenéink... 

A "Kortárs Zenéink, kortárs zeneszerzőink a bruitizmustól a lokomotív szimfóniáig" versenyen 1. helyezést ért el a Ságvári Endre Gyakorló Gimnázium csapata:  

  • Bibok Rita 10/A.
  • Lehóczky Luca 11/C
  • Ördög Szilvia 10/B
  • Simony Attila 10/D
  • Vass Flóra 10/B
  • Vőneki Brigitta 10/D 

Liszt Ferenc Emlékverseny

A pécsi versenyen gimnáziumunk csapata - Papp Zsófia, Vastag István, Kovács Máté 12.C osztályos tanulók - arany minősítést értek el.

Édes anyanyelvünk

Árva Bettina 10.C osztályos tanuló az Édes anyanyelvünk nyelvhasználati verseny országos döntőjén elnyerte a legmagasabb elismerést, Sátoraljaújhely város plakettjét. Felkészítő tanára: Bognárné Kocsondi Andrea